MEDYCYNA ESTETYCZNA

COSMELAN, DERMELAN – NAJSKUTECZNIEJSZA TERAPIA WYBIELAJĄCA PRZEBARWIENIA

  • Laboratorium Mesoestetic® wykorzystując dotychczasowe doświadczenia, stworzyło preparaty nowej generacji w leczeniu i usuwaniu przebarwień, jakim jest Cosmelan® i Dermamelan. Zabieg jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.
  • Głównym wskazaniem są plamy o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma).
  • Cosmelan® i Dermamelan to najskuteczniejsze kuracje wybielające w porównaniu z terapiami dostępnymi obecnie na rynku.
  • Zawierają czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.
  • Cosmelan® i Dermamelan nie zawiera substancji o działaniu keratolitycznym.
  • Bardzo skuteczne w procesie usuwania przebarwień typu melasma.
  • Bardzo bezpieczne.
  • Mogą być wykonywane o każdej porze roku.
  • Są odpowiednie dla każdego fototypu skóry.

 

Dermamelan zawiera wyższą zawartość składników aktywnych od Cosmelanu oraz zawiera kwas salicylowy (którego nie ma w Cosmelanie). Różnica w składzie może sugerować większe powinowactwo Dermamelanu do skóry łojotokowej, jednak Cosmelan również dobrze sprawdza się przy tego rodzaju skórze.

 

Procedura zabiegu z użyciem Cosmelanu i Demamelanu składa się z 2 etapów: 
W gabinecie kosmetolog oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę w kolorze make-up’u.  Po zabiegu klient z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po okresie od 3 do 7 godzin. Czas trzymania maski jest ustalana w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie klient stosuje krem COSMELAN 2 lub DERMAMELAN 2 przez kilka miesięcy od zabiegu według dobranego schematu. Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością.

 

Przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane.

 

Jeśli leczenie preparatem Cosmelan 2/Dermamelan 2 zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. Po aplikacji maski Cosmelan lub Dermamelan w gabinecie bardzo istotna jest kontynuacja terapii kremem w warunkach domowych według otrzymanych wskazówek. Terapia nie może zostać przerwana w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających, gdyż efekty terapeutyczne mogą nie zostać osiągnięte.

 

Wszystkie niezbędne informacje pacjent uzyskuje  podczas konsultacji i zabiegu.

KWAS HIALURONOWY – ULTRAHYDRALIFTING

Ultrahydralifting dla skóry to mikrowypełnienie drobnych zmarszczek, przywrócenie gęstości i wyjątkowo silne nawilżenie skóry.

 

Zabieg jest doskonałą alternatywą wypełnienia drobnych zmarszczek w górnej części twarzy (np. kurze łapki), który w przeciwieństwie to klasycznego wypełniania kwasem hialuronowym nie „rozpycha” tkanki delikatnej skóry wokół oczu a tym samym nie powoduje gorszego wyglądu po okresie utrzymywania się efektu zabiegu.

 

Zabieg jest wskazany dla osób, które poddały się zabiegom toksyny botulinowej (po min. 3 tygodniach), w celu nawilżenia skóry, którego poziom wymaga uzupełnienia.
Zabieg wykonuje się przy użyciu kwasu hialuronowego niestabilizowanego lub stabilizowanego wiązaniem naturalnym. Jest to wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego o wyjątkowej wiskoelastyczności i składzie, przeznaczonym do korekcji zmarszczek powierzchniowych(kurze łapki, zmarszczki mimiczne, zmarszczki wokół ust) i przywrócenia odpowiedniego nawilżenia i gęstości skóry. Preparaty uzupełnia niedobory endogennego kwasu hialuronowego spowodowane starzeniem i nadmierną ekspozycją na słońce. Stymuluje fibroblasty i umożliwia formowanie nowej tkanki, intensywnie nawilża skórę.

 

Zabieg polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego śródskórnie i/lub podskórnie, tworząc dodatkową siatkę, rodzaj ‘rusztowania’, które zapobiega tworzeniu się zmarszczek.

 

Do osiągnięcia optymalnego efektu zalecane są 3 zabiegi w odstępach 3-4 tygodniowych. Cykl zabiegów można powtórzyć po 6 miesiącach natomiast nie jest to wskazanie, gdyż zabieg ten całkowicie odwracalny i nie wymaga powtórzeń.

 

Zabieg wypełniania niestabilizowanym kwasem hialuronowym wykonuje się w przypadku zmarszczek dotyczących:

  • wrażliwej skóry wokół oczu
  • delikatnej okolicy ust
  • cienkej skóry twarzy
  • wrażliwej skóry dekoltu

KWAS HIALURONOWY – WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki.

 

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym to krystaliczny, elastyczny żel, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki ponadto nawilża i pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

 

Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo skuteczne, daje natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Efekt zabiegu utrzymuje się bardzo długo, bo 9-12 miesiący. Po tym czasie preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy.

 

Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

 

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym stosuje się głównie w przypadku:

  • bruzd nosowo-wargowych
  • zmarszczek dolnej części twarzy
  • zmarszczki marionetki
  • zmarszczki na owalu twarzy

LIPOLIZA INJEKCYJNA

Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. W latach siedemdziesiątych zaczęto wykorzystywać mezoterapię w dziedzinie dermatologii estetycznej. Metoda ta polega na dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak brzuch, pośladki, uda, ramiona, podbródek.

Do zabiegu lipolizy wykorzystuje się materiały zawierające wyciąg z soi – fosfatydylocholinę, posiadającą właściwości lipolityczne. Substancja podawana jest na głębokość tkanki tłuszczowej. W rezultacie komórki tłuszczowe ulegają degradacji, transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

 

W zależności od okolicy ciała zabieg trwa w granicach 20-40 minut. Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 5 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodniowych.

 

W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących, np. masaż endermologiczny Body Health lub manualny masaż limfatyczny. Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu.

 

Jakie obszary możemy poddać zabiegowi?

  • kończyny górne –okolice tricepsu
  • Kończyny górne – „bryczesy”
  • Fałdy na plecach (poniżej żeber)
  • brzuch
  • biodra
  • okolica podpośladkowa
  • wewnętrzna strona ud
  • wewnętrzna strona kolan
  • podwójny podbródek

 

Wykonuje się od kilkudziesięciu do kilkuset nakłuć zyskując tym samym:

  1. poprawę metabolizmu komórek skóry;
  2. stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
  3. powstanie nowych naczyń krwionośnych;
  4. poprawę mikrokrążenia;
  5. stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki;
  6. hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;
  7. prawidłowe odżywianie skóry

MEZOTERAPIA ANTI-AGING

Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. W latach siedemdziesiątych zaczęto wykorzystywać mezoterapię w dziedzinie dermatologii estetycznej. Stanowi ona doskonałą profilaktykę w starzeniu się skóry, dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt.

 

To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka.  Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne już od pierwszego zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna.

 

Wykonuje się od kilkudziesięciu do kilkuset nakłuć zyskując tym samym:

  1. poprawę jędrności skóry
  2. silne nawilżenie i odżywienie skóry
  3. optyczne podniesienie konturów twarzy
  4. poprawę metabolizmu komórek skóry;
  5. stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
  6. powstanie nowych naczyń krwionośnych;
  7. poprawę mikrokrążenia;
  8. stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki;
  9. hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;

 

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

  • rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry;
  • rezultaty długotrwałe – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry.

MEZOTERAPIA OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Jest jedną z najbardziej skutecznych metod na świecie stosowaną w celu poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.

 

Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. W efekcie hamuje wypadanie włosów i sprawia, że pacjent uzyskuje widoczny ich odrost.

 

Na wygląd oraz objętość włosów mają wpływ takie czynniki jak tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Skuteczność zabiegu jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy.
Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.

 

Mezoterapia skóry głowy ma zastosowanie w przypadku wypadania włosów spowodowanego:

  • nieprawidłowym odżywianiem się,
  • słabym krążeniem,
  • zmianami hormonalnymi,
  • ciążą i laktacją,
  • nadmiernym stresem,
  • łysieniem typu męskiego,
  • łysieniem plackowatym,
  • łysieniem rozlanym.

 

Mezoterapię skóry głowy stosuje się również w przypadku słabych, cienkich włosów wymagających regeneracji

MIKRONAKŁUWANIE – MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Zabieg medyczny, w którym zastosowano technologię automatycznych mikronakłuć skóry za pomocą sterylnych igieł zawartych w jednorazowej końcówce.

 

Podczas zabiegu, celowo wywołujemy mikrourazy, które zapoczątkowują naturalne mechanizmy regeneracji i odnowy skóry oraz przyśpieszają jej podziały komórkowe – stymulują produkcje kolagenu i elastyny poprawiając gęstość i elastyczność skóry.

W trakcie zabiegu, dzięki frakcyjnemu mikronakłuwaniu, możemy również wprowadzić substancje aktywne do głębszych warstw skóry, uzyskując tym samym (w zależności od zastosowanej ampuły) wzmocnione efekty remodelingu skóry, rozjaśnienia przebarwień czy odżywienia warstw skóry.

 

Zabieg poprzedzony jest aplikacją maści znieczulającej, by zabieg był możliwie bezbolesny.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • Drobne, płytkie zmarszczki
  • Rozszerzone pory
  • Blizny potrądzikowe
  • Przebarwienia
  • Nierównomierny koloryt
  • Rozstępy
  • Cienka, wiotka skóra

 

Efekty po wykonanej serii (4-6) zabiegów są mocno zauważalne. Widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się odżywiona, poprawia się jej napięcie, przez co staje się wyraźnie odmłodzona. Zabieg stosowany jest również w leczeniu blizn potrądzikowych, a także spłyca drobne zmarszczki i bruzdy, zwęża pory oraz niweluje rozstępy.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie, swędzenie i uczucie gorąca.  Kilka dni po zabiegu widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Często tez pojawia się złuszczanie naskórka. Stan ten jest normalną, a nawet pożądana reakcją na zabieg. Należy pielęgnować skórę dermokosmetykami dobranymi przez nasz personel. Produkty te będą przyśpieszały gojenie się skóry oraz łagodziły zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego. Należy bezwzględnie stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną oraz unikać ekpozycji na UV.

Pixel-Peel

Zabieg polega na połączeniu zabiegu mezoterapii mikroigłowej z głęboko penetrującymi peelingami chemicznymi.

 

Metoda sprawdza się nie tylko w pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych u pacjentów z typowym fotostarzeniem skóry, ale również, jako narzędzie w walce z bliznami potrądzikowymi i rozstępami.

 

Zabieg nie jest skomplikowany i nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności na zbyt długo a daje rewelacyjne efekty już po pierwszym zabiegu. Z jednej strony stymulujemy regenerację skóry za pomocą milionów nakłuć wykonanych podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej, a z drugiej strony ułatwiamy penetrację peelingu chemicznego dla uzyskania jeszcze lepszych efektów terapeutycznych.

 

Taka intensywna i naturalna stymulacja skóry daje najlepsze efekty przy bliznach i rozstępach, ale wykorzystuję ją również przy zwiotczeniu skóry celem silnej regeneracji.

 

Zabieg jest szczególnie polecany przed przystąpieniem do zabiegów mezoterapii igłowej anti-anging.

 

Cel zabiegu:

  • Głęboka restrukturyzacja powłok skórnych
  • Niwelowanie zmarszczek i blizn każdego typu
  • Redukcja przebarwień
  • Silna poprawa gęstości i napięcia skóry
  • Działanie porównywalne z laserem ablacyjnym, skorelowanych z frakcją

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa to bardzo silnie działająca naturalna substancja powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.
Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierną potliwości. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.

 

Niewielką ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.

 

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

 

Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.

 

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej stosuje się w celu likwidacji:

  • zmarszczek mimicznych głównie w górnej części twarzy,
  • wokół oczu („kurze łapki”),
  • poprzeczne na czole,
  • pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”),
  • nadpotliwość dłoni i stóp.

Peelingi medyczne (chemiczne) są zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących złuszczenie martwego naskórka, przyspieszenie odnowy komórkowej i odsłonięciu gładszej i promiennej skóry. Efekt natychmiastowy i widoczny polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta, natomiast w działaniu długoterminowym powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.

 

DLA KOGO?
Rodzaj peelingu dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry na podstawie wcześniejszej konsultacji. Może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała.

 

Podczas jednej sesji zabiegowej (jeśli istnieje ku temu wskazanie) łączy się różne rodzaje peelingów, a nawet technik zabiegowych tj.: oczyszczania, mikrodermabrazji, mikronakłuwania (mezoterapii mikroigłowej)

 

Bez względu na wybrany rodzaj kwasów, efektem zawsze będzie odnowa tkankowa, polegająca na regeneracji skóry. Zabiegom z użyciem kwasów towarzyszy zawsze kontrolowany stan zapalny.

 

Odpowiednio dobrany rodzaj peelingu świetnie zadziała na:

  • Zmarszczki (spłycenie drobnych zmarszczek, nawilżenie i poprawa kondycji skóry)
  • utrata elastyczności i jędrności (zwiększenie grubości oraz odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych skóry)
  • plamy i przebarwienia (redukcja przebarwień, ujednolicenie i poprawa kolorytu skóry)
  • trądzik (wyciszenie stanów zapalnych, oczyszczenie skóry)
  • rozstępy, blizny (redukcja blizn i rozstępów)
  • rozszerzone pory (zwężenie porów, wygładzenie skory)
  • nierówności skóry.

Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie przeważnie jest to ok 5 do 7 zabiegów

 

JAK NALEŻY PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO ZABIEGU?
Skórę należy nawilżać i dbać o higienę skóry , bezwzględnie trzeba unikać słońca i stosować kremy z wysokim filtrem. Dobór kosmetyków do pielęgnacji domowej pozostaw naszej wykwalifikowanej kadrze.

 

PRACUJEMY NA BEZPIECZNYCH, SPRAWDZONYCH I SKUTECZNYCH PREPARATACH. NAJLEPSZYCH, DOSTEPNYCH NA RYNKU PEELINGACH RENOMOWANYCH MAREK: