PODOLOGIA

Ortezy indywidualne

W naszym centrum dostępne są gotowe ortezy przynoszące ulgę i efekt terapeutyczny. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dobrać idealnej ortezy gotowej, podolog w naszym gabinecie wykona ortezy indywidualne.

 

Ortezy służą do:

  • korekcji zniekształceń stóp
  • zmniejszenia ucisku
  • rozłożenia nieprawidłowych obciążeń w obrębie stopy
  • odseparowaniu (np. palca od palca, odcisk międzypalcowy).

 

Ortezy są wykonane ze specjalnie przeznaczonych do tego mas silikonowych. Materiał jest bezpieczny, przebadany dermatologicznie i wyjątkowo trwały.

W zależności od celu zabiegu podolog dobierze odpowiednią twardość masy.

 

Dzięki masie plastycznej ortezy są indywidualnie dopasowywane do miejsca, które ma zostać odciążone. Zmniejsza to odczucia bólowe, dyskomfort, ochrania i zwiększa stabilność stawów, poprawia funkcję stopy, koryguje deformację stopy, co w konsekwencji zmniejsza lub też zapobiega powstawaniu docisków.

ORTEZY POLIMEROWE

Szybko i skutecznie uwolnić się od bólu – marzenie każdego, kto cierpi, z powodu ucisku palców od stóp. Giętkie ortezy z żelu polimerowego bardzo szybko przynoszą ulgę.

 

Podczas wizyty w gabinecie podolog dopasowuje ortezę odpowiednią do problemu, z jakim boryka się pacjent.
Liczne problemy ze stopami dotyczą bezpośrednio palców stóp i silnie ograniczają swobodę ruchów. Nawet zranienia palców i ich opuszków mogą być bardzo bolesne i uciążliwe. Natychmiastową ulgę mogą przynieść perfekcyjnie uformowane ortezy przeciwuciskowe z żelu polimerowego GEHWOL. Dokładnie dopasowują się do stopy, są miękkie i przyjemne w dotyku dla skóry i można je nakładać bezpośrednio pod skarpetki i nosić do prawie wszystkich butach.

 

Zalety żelu polimerowego: delikatny, przyjazny dla skóry (nie powoduje reakcji alergicznych), nie podrażnia. Zapewnia skuteczną ochronę, nie przemieszcza się w bucie, wytrzymały na delikatne rozciąganie.

 

Poduszka przeciwuciskowa na halluks
Poduszka z żelu polimerowego łagodząca ból powodowany przez halluks. Elastyczna nakładka zapewnia ochronę stopy i komfort chodzenia w każdym obuwiu. Doskonale uzupełnia się z nastawiaczem palców stopy.

 

Nastawiacz do palców stopy
Wkładka wsuwana między palce, odciążająca. Koryguje halluks, chroni skórę z podrażnieniem i niewielkimi ranami. Wskazana dla osób z niewielkimi halluksami.

 

Poduszka przeciwuciskowa na palce młotkowate
Poduszka z żelu polimerowego. Chroni stopę z palcami młotkowatymi. Elastyczna nakładka chroni stopę, łagodzi ból powodowany przez dolegliwość.

 

Nastawiacz do palców stopy
Wkładka wsuwana między palce, odciążająca. Koryguje, chroni skórę, szczególnie przestrzenie między palcami, przed podrażnieniami i niewielkimi ranami.

 

Obrączka ochronna do palców stopy mała
Elastyczna i giętka obrączka do palców stopy z żelu polimerowego. Chroni przed uciskiem. Przynosi ulgę stopom z nagniotkami i odciskami.

 

Nakładka do palców stopy mała
Elastyczna, przyjazna dla palców stopy nakładka z żelu polimerowego. Chroni podrażnioną i uszkodzoną skórę między palcami. Zabezpiecza wrastające paznokcie.

 

Poduszka przeciwuciskowa do przedstopia
Elastyczna podkładka z żelem polimerowym. Zapewnia komfort chodzenia w każdym obuwiu. Chroni przedstopie przed otarciami i modzelami, uciskami.

 

Obrączki do korekcji palców
Elastyczna i giętka obrączka do palców stopy. Chroni przed uciskiem. Przynosi ulgę stopom z nagniotkami i odciskami.

 

Ochraniacz do palców stopy
Elastyczny ochraniacz do palców stopy wypełniony żelem polimerowym. Chroni podrażnioną i uszkodzoną skórę między palcami oraz odciski.