ZABIEGI DLA MAM

Zabiegi dla kobiet w ciąży

Ciąża, to czas aby się zrelaksować i dbać o dobre samopoczucie swoje i dziecka. Specjaliści gabinetu wybierają najbezpieczniejsze, najskuteczniejsze i najprzyjemniejsze zabiegi dla przyszłej Mamy.

 

Zabiegi pielęgnacyjne dla kobiet w ciąży

W okresie ciąży skóra jest niezwykle podatna na rozmaite procesy adaptacyjne i hormonalne, zachodzące w organizmie przyszłej Mamy. Ważne w tym okresie jest zadbanie o skórę, powierzając ją profesjonalistom, którzy dopasowując zabiegi do potrzeb cery, zlikwidują podrażnienia, zahamują tendencję do przesuszania bądź przetłuszczania, zagwarantują szybki powrót do stanu skóry sprzed okresu ciąży, a nawet mogą go znacznie polepszyć.

 

Ze względów bezpieczeństwa, podczas doboru zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, szyję oraz dekolt należy unikać stosowania aparatury zabiegowej (sonoforeza, peeling kawitacyjny itp.), która jest przeciwskazana w tym magicznym okresie. Jednak alternatywne techniki zabiegowe pozwolą uzyskać równie efektywne rezultaty zabiegów.

 

→ Więcej o zabiegach pielęgnacyjnych

→ Więcej o zabiegach specjalistycznych z linii eko

 

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to jedna z niewielu technik zabiegowych, która stanowi bezpieczną aparaturę dla przyszłych mam. Jej zastosowanie, w połączeniu z wysokiej klasy kosmetykami pielęgnacyjnymi, daje natychmiastowe i długotrwałe efekty już po jednym zabiegu.

 

→ Więcej o mikrodermabrazji

 

LPG Endermologie Alliance drenaż limfatyczny nóg

Drenaż limfatyczny nóg dla kobiet w ciąży to efektywny masaż, który pozwoli osiągnąć wymierne efekty:

  • poprawiamy krążenie krwi, co zatrzymuje puchnięcie nóg, które właśnie przez zły dopływ krwi oraz nagromadzenie wody w tkankach przybierają znacznie większe rozmiary;
  • odprowadzamy nadmiar wody z tkanek i tym samym uwalniamy wodę z organizmu, która niestety podczas okresu ciąży zatrzymuje się w organizmie, a to natomiast jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi;
  • zatrzymanie wody w organizmie jest odpowiedzialne za cellulit wodny, więc endermologia jest niczym „żelazko” dla uporczywego cellulitu;
  • pomagamy usunąć zbędną tkankę tłuszczową
  • ujędrniamy i uelastyczniamy skórę, by zminimalizować ryzyko powstania rozstępów oraz wiotkiej skory w obrębie ud i bioder
  • przynosimy ulgę zbyt obciążonym stawom, dzięki innowacyjnej głowicy LPG usypia receptory bólowe i rozluźnia obolałe stawy i mięśnie.

 

Jakie zasady musimy przestrzegać by zabieg był w 100% bezpieczny?

  • Zabieg możemy wykonać dopiero po 3 miesiącu ciąży (I trymestr jest najważniejszy dlatego nie możemy w tym czasie wykonywać masażu);
  • Ciąża musi być pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego, od którego zostanie uzyskana zgoda na wykonanie zabiegu endermologii;
  • Każdy szczegół dotyczący ciąży musi być zgłaszany do osoby przeprowadzającej zabieg;
  • Można wykonywać zabiegi tylko na wyznaczonych przez kosmetologa partiach ( pomijamy brzuch, piersi, plecy oraz ramiona )

 

→ Więcej o zabiegu Endermologie Alliance

 

 

Zabiegi podologiczne

Stopy w okresie ciąży narażone są na nadmierne obciążenie spowodowane wzrostem wagi ciała, a co za tym idzie powstają nagniotki, modzele, a często również dochodzi do wrastania paznokci. Ponadto, zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety, często skutkują nadmierną suchością skóry, rogowaceniem pięt czy nadmiernym narastaniem tzw. skórek przy paznokciach. Klasyczne oraz lecznicze zabiegi pedicure, jak również zastosowanie skutecznych rozwiązań na wrastające paznokcie, a nawet dobór ortez odciążających przez wysoko wykwalifikowaną kadrę podologów pozwoli cieszyć się pięknymi, zdrowymi i gładkimi stopami przez cały okres ciąży.

 

→ Więcej o zabiegu pedicure kosmetyczny

→ Więcej o zabiegu pedicure leczniczy

→ Więcej o korekcie wrastających paznokci

→ Wiecej o ortezach

 

 

Depilacje

Samodzielne próby depilacji w zaciszu swojego domu, mogą okazać się mniej dokładny z powodu ograniczeń ruchowych przyszłej mamy. Dlatego też oferujemy kobietom w ciąży usługi depilacji woskiem. Zabieg jest bezpieczny pod warunkiem, że ciąża nie jest zagrożona, a przyszła mama już wcześniej się depilowała i jest oswojona z tego rodzaju zabiegami.
Jeśli jednak nigdy wcześniej nie miała styczności z woskiem, nie jest to najlepszy moment na rozpoczynanie depilacji.

 

→ Więcej o depilacji

Zabiegi po porodzie

Magiczny czas macierzyństwa i opieki nad niemowlakiem jest ogromnym szczęściem, ale też ogromnym wysiłkiem dla kobiety. Dlatego mamom należą się małe i duże przyjemności, a przede wszystkim nieco wolnego czasu, aby zadbać o siebie.

 

Wizyta w naszym Centrum będzie miłym relaksem i czasem oderwania się od codziennej rutyny, a jednocześnie zadba o cerę, która w trakcie ciąży i porodu poddana była poważnym zmianom hormonalnym. Plusem przedstawionych poniżej propozycji zabiegów kosmetycznych jest również fakt, że mogą być wykonywane niemalże od razu po porodzie, czyli w okresie karmienia piersią

 

Zabiegi pielęgnacyjne

Wysiłek w opiece nad maleństwem, zmęczenie, nieprzespane noce, ale również konsekwencje procesów hormonalnych zachodzących w ciele kobiety po porodzie powoduje, że zadbanie o skórę, staje się kolejnym priorytetem. Powrót cery do kondycji sprzed ciąży, a nawet jej poprawa jest możliwa dzięki połączeniu doświadczenia naszych specjalistów z zastosowaniem wysokiej jakości kosmetyków.

 

Ponadto ważne jest, aby w tym okresie szczególnie zadbać o skórę wokół oczu. Specjalistyczna pielęgnacja jak również zabiegi z sektora medycyny estetycznej tj. mezoterapia czy toksyna botulinowa pozwolą znów cieszyć się młodzieńczym spojrzeniem.

 

W okresie karmienia piersią, ze względów bezpieczeństwa, należy unikać stosowania aparatury zabiegowej (sonoforeza, peeling kawitacyjny itp.). Jednak alternatywne techniki zabiegowe pozwolą uzyskać równie efektywne rezultaty zabiegów.

 

→ Więcej o zabiegach pielęgnacyjnych

→ Wiecej o zabiegu ergolift

→ Wiecej o zabiegu mezoterapii anti-aging

→ Więcej o zabiegu tosyna botulinowa

→ Więcej o zabiegach specjalistycznych z linii eko

 

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to jedna z niewielu technik zabiegowych, która stanowi bezpieczną aparaturę dla mam karmiących piersią. Jej zastosowanie, w połączeniu z wysokiej klasy kosmetykami pielęgnacyjnymi, daje natychmiastowe i długotrwałe efekty już po jednym zabiegu.

 

→ Więcej o mikrodermabrazji Sapphire Medical

 

LPG Endermologie Alliance

Organizm kobiety w czasie ciąży podlega wielkim zmianom obejmującym między innymi przyrost masy ciała, zatrzymywanie wody oraz wahania hormonalne, co sprzyja powstawaniu tak zwanej „pomarańczowej skórki” czyli cellulitu. Proces ten powstaje i narasta stopniowo w całym okresie ciąży, jednak, aby się go pozbyć, wystarczy kilkanaście skutecznych zabiegów LPG Endermologie Alliance.

 

→ Więcej o LPG Endermologie Alliance

 

Kriolipoliza

Jeśli mamusie borykają się z miejscową otyłością, czyli nadmiarem tkanki tłuszczowej w miejscach opornych, takich jak brzuch, talia, boczki, uda, polecamy całkowicie nieinwazyjny zabieg, podczas którego dochodzi do kriolipolizy czyli uszkodzenia tkanki tłuszczowej przez niską temperaturę. Efekty znacznej redukcji tkanki tłuszczowej widoczne są po około 2-4 miesiącach a przy prawidłowej diecie – trwałe.

 

Kriolipoliza nie jest metodą służącą utracie masy ciała, nie zastępuje diety i ćwiczeń fizycznych, pomaga jednak modelować ciało, tam gdzie utrata tkanki tłuszczowej jest oporna na tradycyjne metody i przywrócić jego wygląd sprzed ciąży.
Zabieg jest przeciwwskazany u kobiet karmiących.

 

→ Wiecej o zabiegu kriolipolizy

 

Terapia przeciw rozstępowa / blizna po cesarskim cięciu

Nadmiernie rozciągająca się skóra , pękanie włókien kolagenowych, a co za tym idzie powstanie rozstępów na brzuchu, piersiach, udach i pośladkach jest bardzo częstą „pamiątką” po okresie ciąży. Nowo powstałe przybierają kolor od czerwonego po purpurowy, po kilku miesiącach rozstępy zmieniają kolor na cielisty, czemu towarzyszy zanikanie skóry w ich granicach. Podobnie jest z blizną po cesarskim cięciu. Nasi specjaliści pomogą znacznie zredukować wielkość rozstępów, czy blizny stosując zabiegi z użyciem urządzeń do mezoterapii mikroigłowej oraz głęboko penetrujących peelingów medycznych. Skóra po zabiegu najczęściej wymaga rekonwalescencji ze względu na agresywność zabiegu, jednak tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać pożądane efekty.

 

W obu przypadkach, redukcja defektu, jest najskuteczniejsza we wczesnych fazach ich powstania.

 

→ Wiecej o zabiegu pixel-peel

→ Więcej o zabiegach peelingi medyczne

→ Więcej o mikronakłuwanie-mezoterapia mikroigłowa

 

Zabiegi na przebarwienia

Przebarwienia skóry po ciąży powstają na skutek dużej ilości estrogenów, których produkcja w organizmie zostaje zwiększona w tym okresie. Komórki barwnikowe, odpowiedzialne za produkcję melaniny, zwiększają intensywność swojej pracy, przez co skóra jest dużo bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych.

 

Jak donoszą badania, problem przebarwień dotyka niemal co drugą mamę. Przebarwienia mogą pojawiać się już we wczesnych etapach ciąży  i różnią się między sobą rozmiarem, miejscem występowania oraz kolorem. Zdarza się, że przebarwienia, które wystąpiły na skórze w trakcie ciąży, znikają same. Taki proces zanikania może potrwać nawet ponad rok po porodzie. Niestety zdecydowana większość przebarwień zostaje na skórze na dobre, a naturalne procesy regeneracji skóry nie wystarczają. W naszym centrum oferujemy wiele zabiegów redukcji i likwidacji przebarwień w zależności od ich rodzaju, głębokości umiejscowienia w skórze i miejsc występowania na ciele, należą do nich odpowiednio dobrane peelingi, terapia laserowa, BB Glow czy popularny na całym świecie zabieg cosmelan i dermamelan.

 

→ Więcej o zabiegu mikrodermabrazja Sapphire Medical

→ Wiecej o zabiegu cosmelan/ dermamelan

→ Więcej o zabiegu BB Glow

→ Więcej o zabiegach peelingi medyczne

→ Więcej o zabiegu laserowe usuwanie przebarwień

 

Terapia włosów po porodzie

Nadmierne wypadanie włosów to przypadłość dotykająca praktycznie każdą kobietę po porodzie. Bezpośrednią przyczyną problemu są przede wszystkim zmiany w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej świeżo upieczonej mamy. Wyraźny spadek poziomu estrogenów sprawia, że włosy ulegają osłabieniu i zaczynają gwałtownie wypadać. Szacuje się, że kobieta po porodzie może stracić nawet 20-30% swoich włosów.

 

Przede wszystkim nie należy panikować i nie obawiać się problemu całkowitego wyłysienia. Trzeba też zaznaczyć, że wypadanie włosów po porodzie może potrwać nieco dłużej w przypadku, gdy decydujemy się karmić malucha piersią – w tym czasie zwiększa poziom prolaktyny w organizmie, która w dużej ilości powoduje wypadanie włosów. Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie zahamować procesu wypadania włosów po ciąży, jednak to, co możemy i na pewno warto zrobić, to postarać się jak najbardziej wzmocnić swoje włosy i pobudzić je do jak najszybszego wzrostu.

 

Walkę z wypadaniem włosów po porodzie warto rozpocząć przede wszystkim od wizyty u naszego specjalisty – trychologa, który po wnikliwej analizie i wyeliminowaniu innych przyczyn niż zmiany hormonalne dobierze właściwą terapię, kosmetyki lub zleci odpowiednie dla diagnostyki problemu badania. Terapia będzie z jednej strony ograniczała nadmierne wypadanie włosów, z drugiej zaś odżywiała cebulki włosów, by pobudzać nowe włosy do wzrostu. Przykładem intensywnej, a zarazem najskuteczniejszej kuracji na wypadanie włosów jest mezoterapia skóry głowy. Efekty terapii są widoczne już po jednej serii stosowania zabiegów.

 

→ Wiecej o Diagnostyka i terapia

→ Wiecej o Wypadanie włosów i łysienie

→ Wiecej o Mezoterapii owłosionej skóry głowy

 

Usuwanie zmian skórnych

Skórne objawy ciąży to różne zmiany fizjologiczne będące wyrazem procesów adaptacyjnych i odpowiedzi na oddziaływania hormonalne w obrębie skóry i jej przydatków. Do najczęstszych skórnych objawów ciąży należą włókniaki miękkie, które często wysiewają się na karku, szyi i w dołach pachowych oraz brodawki łojotokowe. Aby się ich pozbyć zalecamy konsultację z naszym dematologiem i poddaniu się zleconym przez niego zabiegom np. kriodestrukcji zmian skórnych.

 

→ Wiecej o zabiegu kriodestrukcji zmian skórnych